Достапни линкови

Во Авганистан убиени 7 војници


Најмалку 7 припадници на авганистанските безбедносни сили биле убинеи за време на вчерашните воздушни напади на НАТО силите, изјавиле од авганистанското министерство за одбрана. Од министерството изјавиле дека и НАТО сили претрпеле одредени загуби и дека инцидентот се истражува. Изјавата доаѓа откако од НАТО соопштија дека го истражуваат инцидентот во провинцијата Бадгис, во кој загинаа најмалку 25 припадници на заедничките НАТО и авганистански сили. Заедничките сили биле во потрага по двајца американски војници кои изчезнаа во средата. .

XS
SM
MD
LG