Достапни линкови

Руската полиција упаднала во бугарски бизнис центар во Русија


Московската полиција денеска упаднала во еден бугарски бизнис центар во Москва, кој имал дипломатски статус, соопштиле од Бугарската амбасада во Русија. Од Амбасадата соопштиле дека 23 вооружени и маскирани полицајци упаднале во центарот ,го уапсиле обезбедувањето и се обиделе да го пребараат станот на еден бугарски бизнисмен кој живеел на територијата на центарот.
Од Бугарската амбасада најавиле дека ќе упатат протесна нота до руското министерство за надворешни работи. Од руска страна изјавиле дека претресот бил врз основа на кривична тужба поради подажба на забранета стока
XS
SM
MD
LG