Достапни линкови

Меркел во Конгресот на САД како Аденауер во 1957.


Германскиот канцелар Ангела Меркел има намера да лобира за глобален договор против климатските промени пред скептична публика. Имено таа ке им се обрати денеска на двете комори на американскиот Конгрес што е чест предвидена за најблиските американски сојузници и не и направена на Германија од времето на Конрад Аденауер во 1957 година. Претходно, Меркел ке се состане со Претседателот Барак Обама.
XS
SM
MD
LG