Достапни линкови

Во Израел уапсен имигран од САД


Израелската полиција денеска соопштила дека уапсила имигрант од САД, осомничен за извршување на серија напади врз Палестинците, насочени против мисионери и хомосексуалци. Уапсениот е осомничен за убиство на двајца Палестинци во доцните деведесети а исто така се верува дека стои зад четири бомбашки напади од 2006 година.
XS
SM
MD
LG