Достапни линкови

Нетанјаху ги подржува преговорите со Иран


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска ги подржа напорите на американскиот претседател Барак Обама за проговори со Иран во врска со нуклеарната програма на Техеран. Нетанјаху, кој денеска имаше средба со специјалниот американски пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел, оцени дека е позитивен и предлогот на големите сили, збогатувањето на ураниумот за потребите на Иран да се врши надвор од таа земја.
XS
SM
MD
LG