Достапни линкови

Во Турција двајца починати од свински грип


Министерството за здравство на Турција соопшти дека починал и втор пациент заразен со свински грип. Претходниот смртен случај беше пред една недела. Во Турција досега има регистрирано над 1400 заболени од новиот тип на грип.


XS
SM
MD
LG