Достапни линкови

Иран ќе го прифати планот за збогатување на ураниум на ОН


Иранската национална телевизија соопштила дека Иран ќе го прифати планот за збогатување на ураниум предложен од ОН, но исто така ќе побараат и одредени промени. Телевизискиот канал Ал-Алам соопштил дека Иран ќе одговори на предлогот на ОН, најдоцна за 48 часа. Не е наведено какви промени ќе бара Иран.


XS
SM
MD
LG