Достапни линкови

Обама нема да брза со одлуките за Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека нема да брза при одлучување за стратегијата на САД за Авганистан. Обама ја даде изјавата во Флорида непосредно по смртта на четиринаесетмина американски војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG