Достапни линкови

Туристка прегазена од трамвај во Германија


Италијанска туристка денеска била сериозно повредена откако ја прегазил трамвај во центарот на Берлин, соопштила полицијата. Туристката се обидувала да ја премине улицата кога на неа налетал трамвај. Со помош на пожарникари 52 годишната жена била изведена од под трамвајот и однесена во болница. Неколку луѓе загинаа оваа година во трамвајски несреќи во Германија.

XS
SM
MD
LG