Достапни линкови

Во Багдад, загинале над 60 луѓе


Се зголемува бројот на жртвите во Багдад. Во две одвоени експлозии на бомби загинале најмалку 60 , а повредени се повеќе од 158 луѓе, соопштуваат ирачките власти. Досега никој не ја презел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG