Достапни линкови

Убиен лидерот на опозицијата во Ингушетија


Еден опозиционен лидер од рускиот регион Ингушетија, денеска бил пронајден застрелан во неговиот автомобил, пренесува Интерфакс. Опозициониот лидер Макшарип Аушев имал добри односи со претседателот на Ингушетија. Москва ги обвини муслиманските бунтовници за нападот.
XS
SM
MD
LG