Достапни линкови

Изрелската полиција направила рација на Ридот на Храмовите


Изрелската полиција направила рација во Ерусалимскиот Храм познат како Рид на Храмовите, кој е најсвето место и за муслиманите и за евреите, откако палестински демонстранти фрлале со камење врз полицијата. Портпаролот на полицијата изјавил дека со шок бомби успела да ги растераат демонстрантите а уапсиле и 12 од нив.

XS
SM
MD
LG