Достапни линкови

Железничка несреќа во Египет, 25 загинати


Најмалку 25 луѓе загинале, а 55 се повредени во железничката несреќа која се случи синоќа во Египет, надвор од главниот град Каиро. Според извештајот на полицијата до несреќата дошло кога патнички воз се судрил со друг кој бил пред него на патеката.XS
SM
MD
LG