Достапни линкови

Две години затвор за возачот на џипот во кој загина Тоше


Две години затвор за возачот на џипот во кој пред две години загина Тоше Проевски, досуди денеска кривичниот суд во Скопје. Според судот причина за несреќата е непочитување на сообраќајните правила, возење со недозволена брзина и недоволно растојание меѓу возилата.
XS
SM
MD
LG