Достапни линкови

Во Иран убиени двајца полицајци


Вооружени лица убиле двајца полицајци на југоисток на Иран, јавуваат тамошните власти. Полицајците биле убиени во областа Систан-Балуџистан во која пред неколку дена имаше голем самоубиствен напад во кој загинаа најмалку 40 луѓе, меѓу кои и 5 припадници на елетната гарда.


XS
SM
MD
LG