Достапни линкови

САД нема да постават антиракетни капацитети во земји кои не се во НАТО


Висок американски претставник задолжен за одбрана изјавил денеска дека Соединетите држави нема да постават против ракетни капацитети во држави кои не се членки на НАТО.Асистентот на американскиот секретар за одбрана, Александар Варшбов исто така рекол дека Вашингтон не размислува да формира воена база во Грузија. Руските власти беа загрижени што САД планираат да постават против ракетни бази во Грузија или во Украина


XS
SM
MD
LG