Достапни линкови

Пакистанските сили убиле 60 милитантиПакистанските власти соопштија дека нивните сили убиле околу 60 талибански бунтовници во офанзивата во Јужен Вазиристан, во близина на границата со Авганистан. Во акцијата што започна во саботата, загинале и 6-мина пакистански војници.
XS
SM
MD
LG