Достапни линкови

Турција ќе го критикува Израел ако прави „грешки“


Турција ќе продолжи да го критикува Ираел ако прави „грешки“, изјави денеска турскиот претседател Абдула Ѓул.
Турција е една од малкуте земји кои имаат добри односи со Израел, но сепак тие ја критикуваа политиката на Израел кон Палестинците , но Ѓул смета дека тоа не е причина за влошување на билатерланите односи.


XS
SM
MD
LG