Достапни линкови

Ердоган:Политиката да се држи надвор од фудбалскиот терен


Турскиот премиер Таип Ердоган ги повика фудбалските навивачи да ја држат политиката подалеку за време на утрешниот фудбалскиот натпреварот меѓу Турција и Ерменија, во рамките на кфалификациите за светското првенство. Еременскиот претседател Серж Саркасиан го потврди своето присуство на утрешниот натпревар. Во саботата, двете земји потпишаа договор за воспоставување дипломатски односи и отворање на нивните граници по еден век на непријателство
XS
SM
MD
LG