Достапни линкови

Иран ќе му суди на Каруби за клевета


Иран покрена судска постапка против про-реформистот Мехди Каруби поради неговите тврдења дека некои затворени опозиционери биле силувани во затвор. Иранскиот суд, во минатиот месец пресуди дека обвинувањата на Каруби, кој беше и претседателски кандидат, биле неосновани.
XS
SM
MD
LG