Достапни линкови

САД: Талибанците не се како Ал Каеда


Белата куќа соопшти дека постои јасна разлика меѓу Талибанците во Авганистан и терористичката мрежа на Ал Каеда, во однос на капацитетот да претставуваат закана за безбедноста на САД. Портпаролот Роберт Гибс изјави дека претседателот Барак Обама сеуште не донесол одлука дали ќе продолжи со неговиот преглед на американската политика во авганистанско- пакистанскиот регион.
XS
SM
MD
LG