Достапни линкови

Санкциите ќе им штетат на Иранците, но не и на Ахмадинеџад


Иранскиот опозициски лидер Мир Хосеин Мусави оценува дека економските санкции кон Иран ќе ги погодат само Иранците, но не и властите на претседателот Махмуд Ахмадинеџад. Мусави вели дека „агонијата предизвикана од владата е доволна за народот“.
Поранешниот ирански премиер ги повика своите подржувачи да избегнуваат радикални мрерки за да не им наштетат на досегашните достигнување на опозицијата.
XS
SM
MD
LG