Достапни линкови

Затворена американската амбасада во Јужна Африка


Соединетите Американски Држави ги затворија сите свои обекти во Јужна Африка на неопределено време, поради безбедносна закана. Одлуката ги вклучува и амбасадата во главниот град Преторија и генералниот конзулат во Јоханесбург. Портпаролката на амбасадата вели дека очекува објектите да отворат утре.
XS
SM
MD
LG