Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево со малку облаци


Времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од источен правец. Утринската температура се движи од 6 до 13, а дневната ќе биде од 18 до 26 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 11, а дневна до 25 степени.
XS
SM
MD
LG