Достапни линкови

Русија: Холокаустот не е мит


Руското министерство за надворешни работи оценува дека изјавата на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад дека холокаустот е мит е тотално неприфатлива. Портпаролот на министерството, Андерј Нестеренко вели дека обидите за повотрно пишување на историјата се навреда за сите жртви и за сите кои се бореле против фашизмот.
XS
SM
MD
LG