Достапни линкови

Македонија го покани Папата во посета


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски денеска во Ватикан имаше средба со секретарот за односи со државите, надбискупот Доминик Мамберти, при што ја предал поканата од претседателот Ѓорѓе Иванов до Папата Бенедикт 16-ти да ја посети Македонија. Како повод за посетата е наведено дека во наредната година се навршуваат 100 години од раѓањето на Мајка Тереза.
XS
SM
MD
LG