Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- нестабилно


Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и грмежи. Ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од осум до 12, а дневната ќе биде од 19 до 27 степени. Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно со краткотраен дожд и грмежи попладне. Утринската температура се движи околу 16, а дневната ќе достигне до 25 степени.
XS
SM
MD
LG