Достапни линкови

Аерофлот отпушта 2000 вработени


Руската авиокомпанија Аерофлот ќе отпушти околу 2.000 вработени во наредните шест месеци, што е намалување на вработените за 13 отсто. Портпаролката на компанијата вели дека тоа се должи на намалувањето на профитот поради високите цени на горивото.
XS
SM
MD
LG