Достапни линкови

22 убиени милитанти во Пакистан


Пакистанските власти соопштуваат дека воените сили денеска убиле 22 милитанти во северозападниот регион Хибер, долж границата со Авганистан.
Пакистан е под силен американски притисок да ги елиминира Талибанците на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG