Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- променливо


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен североисточен ветер кој повремено ќе се засилува, особено во северните делови и долж Повардарието. Утринската температура се движи од 11 до 18, а дневната ќе биде од 19 до 26 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен северен ветер кој повремено ќе се засилува. Утринската температура се спушти до 14, а дневната ќе достигне до околу 24 степени.
XS
SM
MD
LG