Достапни линкови

Уапсен осмничен за воени злосторства во БиХ


Босанската полиција денеска го упапси поранешниот офицер на муслиманската воена полиција Алија Осмиќ, кој е осомничен за воени злосторства во војната во Босна и Херцеговина, во деведесетите години. Тој е осомничен за злоставување и убиство на хрватски затвореници во градот Бугојно во 1993 година.
XS
SM
MD
LG