Достапни линкови

Меркел ќе ја објаснува државната стратегија за Авганистан


Германската канцеларка Ангела Меркел денеска пред парламентот ќе ја објасни државната стртегијата за Авганистан. До нејзиното обраќање доаѓа во критичен момент, по смртоносниот напад на НАТО во Авганистан минатата недела, што беше побаран од германски командант. Авганистанските организации за човекови права објавија дека во нападот загинале 70 цивили.
XS
SM
MD
LG