Достапни линкови

Застрелано двегодишно дете во Ирак


Двегодишно дете е меѓу петтемина загинати во престрелките во северниот ирачки град Мосул. Детето и неговата баба биле застрелани од непознати луѓе што упаднале во нивната куќа. Во друг напад загинале двајца полицајци и еден ирачки војник.
XS
SM
MD
LG