Достапни линкови

Балканот нема да биде запоставен


Професорот по политички науки на американскиот Универзитет за одбрана Стивен Мајер оцени дека Балканот нема да биде меѓу приоритетите на администрацијата на претседателот Барак Обама, освен ако не избувне некоја криза. Тој прецизира дека Балканот сепак нема да биде запоставен со оглед на фактот што голем дел од сегашната администрација се луѓе кои биле ангажирани во регионот за време на претседателот Бил Клинтон.

XS
SM
MD
LG