Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- променливо, попладне дожд


Времето ќе биде променливо облачно. Попладне ќе има локални врнежи од дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 24 до 32 степена. Во Скопје и околината слично време со температура до 28 степени.
XS
SM
MD
LG