Достапни линкови

Тајван: во одрон на земјиште над 300 загинатиТајванската влада соопшти дека над 300 луѓе загинале во одронот на земјиште врз едно село во јужниот дел на Тајван. Причина за одронот била големата поплава до која дојде откако Тајван беше погоден од тајфун.
XS
SM
MD
LG