Достапни линкови

Почина сестрата на Џон Кенеди


Почина Јунис Кенеди Шривер, основач на Специјалната Олимпијада за хендикепирани. Сестрата на поранешниот американски претседател Џон Кенеди имаше 88 години, во моментот на смртта.
Во 1968 година таа ги покрена Специјалните олимписки игри, манифестација која сега обединува 190 земји.

XS
SM
MD
LG