Достапни линкови

Талибанци го нападнале конвојот на авганистански гувернер


Еден авганистански полицаец загина во престрелка, откако неколкумина Талибанци ја нападнале придружбата на гувернерот во главниот град на провинцијата Логар Пули Алам.
Талибанците извршија неколку напади во источните авганистански градови, месецов. Карактеристично за нападите е тоа што, Талибанците, истовремено, напаѓаат со ракетирање, пукање од огнено оружје и самоубиствени бомбашки напади.
XS
SM
MD
LG