Достапни линкови

40 повредени во затворски бунт во Калифорнија


Околу 40 затвореници се повредени во затворскиот бунт во калифорнискиот машки затвор во местото Чино близу Лос Анџелес. Едно крило од затворот е уништено од пожарот, објавуваат американските медиуми.

XS
SM
MD
LG