Достапни линкови

Бомбашки напад во Мајорка


Шпанското одморалиште Мајорка повторно е мета на бомбашки напад. Првичните информации велат дека на експлозијата на поставена бомба во еден ресторан и претходел предупредувачки повик.
XS
SM
MD
LG