Достапни линкови

Косово:упасени лица за кражба на лаптопови од НАТО


Косовската полиција денеска соопшти дека уапсила две лица под сомневање оти украле седум компјутери од една воена база на НАТО во северниот дел на Косово. Лаптовите им припаѓале на француските војници разместени во Митровица и биле украдени пред два дена. Француската команда не соопшти какви податоци се чувале во компјутерите.
XS
SM
MD
LG