Достапни линкови

Хакери го срушија Твитер


Интернет сервисот Твитер соопштува дека нивната страница „паднала“, откако биле нападнати од хакери. Социјалната мрежа Фејсбук, исто така, вели дека испитува можни проблеми со интернет страницата. Твитер соопштува дека хакерите насочиле огромен број на компјутери на еден сајт во исто време и со тоа го преоптовариле серверот и предизвикале негово „паѓање“.
XS
SM
MD
LG