Достапни линкови

Израелскиот шеф на дипломатијата осомничен за корупцијаИзраелскиот шеф на дипломатијата Авигдор Либерман изјави дека ќе се повлече од функцијата доколку биде под истрага за корупција. Израелската полиција вчера побара да биде покрената истрага против Либерман, под обвинение дека е вмешан во перење пари и попречување на судот. Либерман е осомничен и дека добил 2 ипол милиони долари за неговата кампања од илегални донатори.
XS
SM
MD
LG