Достапни линкови

Потврден нов случај на свински грип во Македонија


Последните лабораториски анализи, направени во Институтот за јавно здравје, покажаа присуство на новиот тип на вирус А/Х1Н1 кај еден хоспитализиран пациент, додека негативни се резултатите за петмина други пациенти, претходно згрижени на Инфективната клиника во Скопје соопшти денеска Министерството за здравство. Во текот на последните 24 часа, на Клиниката се хоспитализирани три нови случаи сомнителни за свински грип.
XS
SM
MD
LG