Достапни линкови

Намалено индустриското производство


Индустриското производство во Македонија во јуни годинава е помало за 16,2 проценти во споредба со истиот месец лани, објави денеска Државниот завод за статистика. Во периодот јануари-јуни 2008 пак, индустриското производство е намалено за 12,1 насто во однос на првото полугодие од минатата година
XS
SM
MD
LG