Достапни линкови

Десетмина убиени во Чеченија и Ингушетија


Руските власти соопштија дека убиле осуммина милитанти во Чеченија и двајца бунтовници во Ингушетија денеска. Чеченското Министерство за внатрешни работи соопшти дека вооружените сили стрелале во милитантите кои одбиле да се предадат.
XS
SM
MD
LG