Достапни линкови

Пребројување на гласовите од изборите во Курдистан


Денеска се пребројуваат гласовите од изборите во Курдистан каде вчера се одржуваа парламентарни и претседателски избори. Повеќе од 2 милиони гласачи вчера излегоа на избори во провинциите Ирбил, Сулаимаиах и Дахук. Се очекува актуелниот Претседател Масоуд Барзани да добие втор мандат.
XS
SM
MD
LG