Достапни линкови

Деветнаесетмина повредени во Авганистан


Единаесетмина цивили и осум полицајци биле повредени во денешните напади во градот Кхост во источниот дел на Авганистан. Талибански милитанти нападнале владини згради со огнено оружје, бомби и гранати. Портпарол на Министерството за одбрана изјави дека во нападот имало три експлозии предизвикани од бомбаши самоубијци.
XS
SM
MD
LG