Достапни линкови

Топлотен бран на Балканот


Топлотен бран денеска ја зафати југо-источна Европа. Во повеќе градови на Балканот денеска се бележат температури над 40 степени целзиусови. Во центарот на Белград се очекуваат околу 44 степени. Температури околу 40 за денеска се прогнозираат и во Македонија.
XS
SM
MD
LG