Достапни линкови

Нападнато седиштето на Нова Демократија во Грција


Непознати лица со рачно изработени експлозивни направи го нападнле седиштето на грчката владеачка партија Нова Демократија во Солун, пренесе грчката агенција АНА-МПА. Денешниот напад предизвикал пожар, што нанел материјални штети врз објектот. Десет минути подоцна автомобил на конзулатот на Република Кипар во Солун бил запален при сличен напад.
XS
SM
MD
LG